Czym jest ustawa o dostępnej cenowo opiece zdrowotnej (Affordable Care Act)?
Ustawa o dostępnej cenowo opiece zdrowotnej (Affordable Care Act, ACA) to dokument prawny ukierunkowany na poprawę dostępu do opieki zdrowotnej w rozsądnych cenach oraz ochronę konsumentów przed nadużyciami ze strony towarzystw ubezpieczeniowych. Jej celem jest umożliwienie wszystkim Amerykanom podejmowania najbardziej optymalnych dla siebie decyzji zdrowotnych przy jednoczesnym zagwarantowaniu dostępu do opieki dla osób najbardziej potrzebujących.

Co to oznacza dla mieszkańców stanu Illinois?
Do 31 marca 2014 roku będą Państwu musieli przystąpić do ubezpieczenia zdrowotnego spełniającego minimalne wymogi. Władze stanowe zakładają, że ponad 1,4 miliona mieszkańców stanu Illinois, którzy nie są w tej chwili ubezpieczeni, uzyska ubezpieczenie zdrowotne w ramach ustawy ACA.

Jak mogę przystąpić do nowych ubezpieczeń zdrowotnych?
W całym kraju uruchomiono portale internetowe o nazwie Health Insurance Marketplace, które mają pomóc osobom fizycznym oraz pracodawcom w prosty sposób porównać i ocenić różne ubezpieczenia zdrowotne, a następnie przystąpić do jednego z nich. Mogą Państwo uzyskać dostęp do portalu Illinois Health Insurance Marketplace, odwiedzając stronę GetCoveredIllinois.gov.

Ile będzie kosztować nowe ubezpieczenie zdrowotne?
Około 500 000 mieszkańców stanu Illinois zostanie objętych zrestrukturyzowanym programem Medicaid bezpłatnie lub za niewielką opłatą, a setki tysięcy innych będzie mogło uzyskać ubezpieczenie za pośrednictwem portali Marketplace. Koszt komercyjnego ubezpieczenia będzie zmienny i uzależniony od dochodów ubezpieczonego. Istnieją cztery zakresy ochrony ubezpieczeniowej (brązowa, srebrna, złota i platynowa) – każdy z nich wiąże się z innymi kosztami i sumą ubezpieczenia. Niektóre osoby lub gospodarstwa domowe mogą korzystać z ulg podatkowych (opłacanych przez władze federalne), co obniży wysokość składek.

Gdzie mogę uzyskać więcej informacji?
Szpital Swedish zatrudnia obecnie ponad 20 konsultantów ds. opieki zdrowotnej, którzy posługują się 10 językami i są gotowi wspierać Państwa w wyborze opcji ubezpieczenia, tak aby mogli Państwo podjąć świadomy wybór dotyczący opieki zdrowotnej. Wszyscy nasi konsultanci uzyskali licencję konsultanta aplikacyjnego. Aby skontaktować się z którymś z nich w szpitalu Swedish, prosimy zadzwonić pod numer 773-293-5900. Można skorzystać z pomocy językowej.

Informacje dodatkowe: